Görüntülü İngilizce Konuşmanın Faydaları

Hello Arkadaşlar,

Bugün görüntülü İngilizce konuşmanın faydalarını anlatacağım.

1. Karşınızdakini görebiliyorsunuz

Arkadaşlarınızla mesajlaşırken hiç “AA bu cevabı neden hak ettim? Kızdı mı bana? Yanlış mı anladım? Dalga mı geçiyor?” demiş miydiniz?

Eminim demişsinizdir. Görüntülü konuştuğunuzda karşınızdaki insan yüz ifadelerini görebilir ve gerçekten ne hissettiklerini ve düşündüklerini çok iyi anlayabilirsiniz. Yalan söylemiyorsa tabii.

Hele İngilizce öğrenirken görüntülü konuşmak en iyi seçeneğin olabilir.Karşınızdakinin ağzının nasıl hareket ettiğini anladıktan sonra, aksan anlamanız daha kolay oluyor.Karşınızdakini taklit ederek diksiyonunuzu geliştirebilirsiniz. Ayrıca cümlenin neresinde ve hangi kelimelere  nasıl ifade verildiğini öğreniyorsunuz.

2. Evinizde otururken İngilizcenizi geliştirebiliyorsunuz

Bu konuyu çok fazla konuşmama gerek yok nasıl olsa. Soğuk havalarda hoca ile buluşmaktan bıkmışsınızdır. Otobuse bin 20 dakika, sonra git metroyla bir 10 dakika daha, sonra bir 10 dakika daha yürü. Sonunda geldin mi? Öğretmenin geç mi kaldı? Büyük ihtimalle evet çünkü o da İstanbul trafiğinde bekledi ve çabaladı.

Arkadaşlar bu ızdırabı çekmekten sıkıldıysanız görüntülü İngilizce konuşmak sizin için en iyi seçenek. Rahat rahat evinizdeki koltuğunuzdan eğitmeninizle konuşun. Çekilir mi o trafik? Çekilir mi o otobusdeki 100 kişiyle sıkışmak sırf biraz İngilizce öğreneceksiniz diye? Bana sorarsanız,ben eğitimden soğurum.

3. Daha ucuz

Doğru düzgün İngilizce öğrenmek istiyorsanız bilmelisiniz ki ana dili İngilizce olan hocalarla görüşmeniz en iyisi olacaktır. Peki yaşadığınız bölgede ana dili İngilizce olan çok kisi var mı? Ve ders veriyorlar mı? İstanbul’da iseniz yüksek ihtimalle bulabilirsiniz ama genelde çok pahalı oluyor. Çoğu kişi bu öğretmenlerin bedelini karşılayamıyor.Standart vatandaş nasıl karşılayabilsin ki? Aldığımız maaşlar ay sonuna zor yetişiyor. Yok abi. Bana hem fiyatı uygun olacak hem de dersimi bilen insandan öğrenmek isterim.

Son söz

Valla biliyorsunuz English Ninjas piyasada en iyi kalitede native öğretmenler ile size görüntülü İngilizce eğitimi sağlıyor. Hem evinde rahat rahat konuşabiliyorsun. Hem de daha ucuz! Bundan daha iyisi var mı? Bir de eğitmenin hasta ise, konuşabileceğin yüzlerce başka öğretmen var. Bu linke tıklayarak yüzlerce eğitmene erişebilirsin ve görüntülü İngilizce konuşmaya başlayabilirsin.

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir