Gramer Çalışması Yapabileceğiniz En İyi 4 Yayın

İngilizce öğrenmek, İngilizcesini geliştirmek isteyen herkes çalışma planının bir bölümünü gramere ayırmak durumunda. Gramer çalışması için bir çok yayın/kitap mevcut. Seçim yapmanızı kolaylaştıracak, gramerinizi en etkili şekilde geliştirmenize yardımcı olacak 4 yayın önerisini aşağıda bulabilirsiniz:

1-

Bu kitap, sesli ve yazılı İngilizce dil bilgisi hakkında harika bir bilgilendirme rehberidir.

  1. Haber, kurgu ve akademik İngilizcede kullanım biçimlerini inceler.
  2. Dil bilgisi ve kelime dağarcığını birlikte alır ve nasıl etkileşime girdiklerine bakar.
  3. 40 milyon İngiliz ve Amerikan kelimesi,yazılı ve sözlü Korpus metni analizine dayanmaktadır.
  4. Önemli noktaları göstermek için 3000’in üzerinde gerçek, Korpus İngilizcesi örneğini kullanır.
  5. Bu gramerin yeni bulgularını açıklığa kavuşturmak için frekans tablolarını ve grafiklerini kullanır.

2-

Dil Bilgisi ve Noktalama Mavi Kitabı; özlü, eğlenceli bir çalışma kitabı olduğu gibi aynı zamanda da İngilizce dil bilgisi, noktalama işaretleri ve kullanım kılavuzudur.

  1. Net ve özlü, takip etmesi kolay “sadece gerçekleri” sunar.
  2. Yeni sınavlarla birlikte, gramer ve kullanımdaki en yeni kuralları yansıtacak şekilde tamamen günceldir.
  3. ABD’de ve yurt dışında 7.sınıftan yetişkinliğe kadar olan öğrenciler için idealdir.

3-

İkinci dil olarak İngilizce öğrenen bir çok öğrenci, İngilizce gramer ve terminolojisinden korkuyor. Bu kullanıcı dostu kitap özellikle onlar için yazılmıştır. Buradaki vurgu teorik değil, yazılı ve sözlü Amerikan tarzı İngilizcenin pratik kullanımı üzerinedir.

Kitabın ilk 15 bölümü, bir çok cümlenin parçası olan cümle ve cümlelerin yanı sıra, olumlu-olumsuz ve sorgulayıcı olan farklı türden cümleleri açıklar. İzleyen bir kaç bölüm, konuşmanın farklı kısımlarına, sözlü ve yazılı iletişimdeki kullanımlarına odaklanır. Kitabın sonraki bölümlerinde kelime hazinesi, konuşma sırasındaki standart protokoller, tercihler ve beğeniler gibi ifade biçimleri ele alınmaktadır. Kitabın arkasında verilen cevaplarla birlikte, kısa sınavlar metin boyunca bulunmaktadır.

4-

Raymond Murphy tarafından yazılan “Cevaplarla Kullanımda İngilizce Dil Bilgisi”, orta seviyede öğrenenler için ilk tercihtir ve bu düzeyde gereken tüm dil bilgisini kapsar.

Basit açıklamalar ve bir çok alıştırma içeren bir çalışma kitabıdır ve Dünya’daki milyonlarca insanın İngilizce iletişim kurmasına yardımcı olmuştur. Aynı zamanda öğretmenler tarafından da güvenilir ve dersliklerde ek bir metin olarak kullanılabilir. – Amazon

7/24 canlı eğitmenlerle gramer çalışması yapmak için aşağıdaki butona tıkla ve bugün English Ninjas ile İngilizce öğrenmeye başla.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *