İngilizce Öğrenmek İçin Motivasyonun Nedir?

En önemli soru,kendinizi motive etmek için neler yapıyor olmanız gerektiğidir. Youtube videolarının hepsi aynı olduğu gibi önemli de değillerdir. Motivasyonla ilgili tonlarca makale okumanızın da pek bir faydası olmayacaktır.

Motivasyonun nedir? Neden buradasın?

boy standing on ladder reaching for the clouds

Asıl soru,kendi kendinize mi,yoksa etkiyle mi motive oluyorsunuz?

İngilizce öğrenmeyi sadece arkadaşlarınıza hava atmak için mi istiyorsunuz? Sertifika için mi yapıyorsunuz? Hepsi bu mu? Bir ödül mü kazanacaksınız?

Yukarıdaki nedenlerden dolayı İngilizce öğreniyorsanız, İngilizce öğrenmek için motivasyon bulmakta ve oluşturmakta çok zorlanacaksınız.

Veya

Topluluğunuzla yeni köprüler kurmanın yollarını mı arıyorsunuz? Komşunuzu anlamak mı istiyorsunuz? Kim olduklarını ve İngilizce ile neler yaşadıklarını anlamak mı istiyorsunuz? Çocuklarınıza öğretebilmek için mi istiyorsunuz? İyi hissettirdiği için mi öğreniyorsunuz?

Image result for osho motivation

 

Peki neden buradasınız?

English Ninjas’a abone olmayı seçmeden önce,ne sebeple katılacağınızdan %100 emin olmanızı istiyoruz.Bize sadece kayıt yaptırıp,sonra ortadan kayıp olmanızı istemiyoruz. Çünkü bir kez bizimle başladığınızda, İngilizce konuşma hedeflerinize ulaşmanızda elimizden gelen her şeyi yapacağız. Tıpkı bizim gibi %100 işin içinde olmanızı istiyoruz.

Yolculuğa bizimle başladığınızda,kolay olmayacak. Her zaman eğlenceli olmayacak ama şu da var ki, değerli hiç bir şey her zaman kolay ve eğlenceli değildir.

Roma,dedikleri gibi bir günde inşa edilmedi ve İngilizce öğrenmenin kestirme bir yolu yoktur. Ana dili İngilizce olan eğitmenlerle pratik yapacak,onlarla veya kendi başınıza çalışacaksınız. Bizimle, kendi başınıza, ailenizle ve arkadaşlarınızla okuyacaksınız. Biz size ancak kapıyı gösterebiliriz. Sadece siz ayağa kalkıp, her gün mücadele etmeyi seçebilirsiniz.

 

English Ninjas’ta motivasyonumuz nedir?

Biz,başkalarına yardım etmek için buradayız.Bu bize kendimizi iyi hissettiriyor ve birisinin sınavlarını geçmesine, sertifikasyonunu kazanmasına yardımcı olduğumuzu bilmemizi sağlıyor. Böylece yüksek öğrenim görebiliyorlar ya da yurt dışındaki kuzenleriyle konuşabiliyorlar. Biz, sabahları bunun için kalkıyoruz ve her gün bunun için buradayız.

Bizimle bu mücadeleyi üstlenmeye hazır mısınız?

Eğer cevabınız evet ise buraya tıklayın ve kendinizi geliştirme yolculuğunuza başlayın. Sana yardım edebilecek tek kişi sensin. Daha önce duyduklarını unut ve ona ulaş. Başlama zamanı geldi.

 

 Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir