Dilimi Online olarak nasıl geliştirebilirim?

İngilizcemi online olarak nasıl geliştirebilirim?

İngilizcenizi online olarak geliştirmenizin yolu bellidir. Okuyabilir, yazabilir, izleyebilir ve dinleyebilirsiniz. Bunu yapmanın en iyi yolu, konuşmaya ek olarak önceki cümlede listelediklerimin hepsini yapmaktır.

woman reading a book while sitting on black leather 3-seat couch

1. Okumak

Okuma, İngilizce öğrenirken kelime hazinenizi geliştirmenin en iyi yoludur.Okuyarak kendinizi yeni kelimelere ve bu kelimelerin kullanılabileceği yeni yollara açarsınız. Bildiğiniz gibi, İngilizce çok zengin bir dildir ve kelimelerinin çoğunun birçok anlamı ve eş anlamlısı olabilir. İngilizce’i online olarak geliştirmenin en iyi yolu, aşina olduğunuz konular hakkında makaleler okumaktır.Konuya ne kadar aşina olursanız, yeni öğrenilen kelimeleri günlük konuşma ve anlayışınıza adapte etmek o kadar kolay olacaktır.Okuma ile ilgili en iyi yanı, İngilizce becerilerinizi bu şekilde geliştirmek için başkasına ihtiyacınız olmamasıdır.İhtiyacınız olan tek şey bir cep telefonu veya dizüstü bilgisayar ve İngilizce okuyarak kendinize meydan okumaya hazırsınız.

writing

 

2. Yazmak

Sizi ilgilendiren bir forum bulun ve bu platformda düşüncelerinizi ve fikirlerinizi paylaşmaya başlayın.Bir kez daha, eğer bir konuya aşina iseniz, onun hakkında yazmanız çok daha kolay olacaktır.Şimdi, yazınız mükemmel olmayacak, ancak seçtiğiniz forumda arkadaş edinmeye başladığınızda, diğer forum üyelerinden mesajlarınızda yaptığınız hataları düzeltmelerine yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz.İnsanlar her zaman yardım eli uzatmaya isteklidir ve bu online forumları kullanarak yeni arkadaşlar edinebilir ve yazma becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

turned on black tablet computer

 

3. İzlemek

Videolar ve canlı yayın yoluyla İngilizce öğrenmeye çalışmak için tonlarca ücretsiz kaynak vardır.Konu ne olursa olsun, İngilizce bilen bir kişiyle ilgili bir video var.Video oyunlarıyla ilgileniyor musunuz?En sevdiğiniz oyunu oynayan bir oyuncunun twitch kanalına abone olun.Spor yapıyor musunuz?En sevdiğiniz takımlar ile ilgili İngilizce olarak sizi bilgilendirecek tonlarca spor haber sitesi ve videosu var.

Youtube kendi başına tamamen ayrı bir platform ve hemen hemen her konuda video izlenebiliyor.Altyazılı ve yazılı olmayan her şeyi ve herkesi izleyin.Bu videoları ne kadar çok izlerseniz, günlük yaşamınızda ve konuşmalarınızda size verilen bilgileri ve verileri o kadar çok kullanabilirsiniz.Tek yaptığınız bilgiyi bir lokasyonda almak ve sonra başka bir iletişim yolunda uygulamak.

leaf design coffee latte on mug

 

4. Dinlemek

İngilizce’nizi öğrenmek ve geliştirmek için bir başka harika kaynak da dinlemektir.Evet, videoları izleyebilirsin ama herkes görsel olarak videolara her zaman dikkat edemez.Bir sonraki en iyi seçenek, podcastleri dinlemektir.Tıpkı videolar gibi, yüzlerce farklı konuda da podcast vardır.Dinleyebilir, öğrenebilir, geri sarabilir ve tekrar dinleyebilirsiniz.İşe giderken, uyumadan önce veya sonra ve egzersiz yaparken bile, podcast’leri dinlemek İngilizce dilini içselleştirmenin en iyi yollarından biridir.

 

5. Onları English Ninjas ile birlikte yapın

Online İngilizce dilini öğrenmenin en kapsamlı yolunu istiyorsanız, İngilizce Ninjalar sizin için en iyi cevap olacaktır.. Anadili İngilizce olan öğretmenlere 7/24 erişim hakkınız var ve onlarla konuşabilir, onlarla yazabilir, dinleyebilir ve onlarla okuyabilirsiniz.Hızlı İngilizce öğrenmek istiyorsanız, İngilizce Ninjalar sizin için gidilmesi gereken bir yoldur.English Ninjas eğitiminize bugün başlamak için aşağıdaki butona tıklayın.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *