Korku Filminde Hayatta Kalmanın 10 Kuralı

Hiç kendinizi bir korku filminde yaşananlara benzer bir durumda buldunuz mu?Öyleyse, size tavsiyelerimiz var.Bir korku filminde hayatta kalmak için inkar edilemez 10 kuralı bulmak için aşağıyı okuyun.

1.  Asla ayrılmayın! – Hiçbir koşulda, kayıp arkadaşlarınızı aramak için daha küçük gruplara ayrılmanın en iyisi olduğunu düşünmeyin.Scooby Doo’yu izlemekten yılların gerilimine kadar, hepimiz ayrılmanın işe yaramadığını öğrendik, lütfen bunu yapmayın ve birbirinize yapışmayın.

2-Eğer arkadaşınız bir canavar / zombi / yaratık tarafından ısırıldıysa, “Belki iyi olur” demeyin.En azından onu beklerken bir canavara dönüşüp sizin sonunuz olacaklardır.Her şey bu noktada kendinizi korumakla ilgili olduğundan, hayvanlara yakın olan hiç kimseye güvenmediğinizden emin olun.

Don't do this!

3-Her şeyi bilen can sıkıcı bir tip olmayın.Bu insanlar genellikle korku filmlerinde ilk öldürülenlerdir.Söylediğiniz daha akıllıca sözler ne olursa olsun, telefon hatlarının kesildiği ve saatlerce arkadaşınızı görmediğiniz senaryoda ölümünüzü daha çabuk bulacaksınız.Akıllı olun ve çok konuşmayın.

4-Bir palyaço görürseniz, heykel mi, doldurulmuş hayvan mı, yoksa her neyse, kaçmalısınız çünkü gözleriniz sizi aldatmıştır.Çıkın oradan, çünkü palyaçolar kötü haber demektir!Size neşe getirmek ya da sizi eğlendirmek için orada değildirler, bu nedenle koşarken ikinci kez onları gördüğünüzden emin olmalısınız.

5-Hava kötüyken bir nedenle ve bir sebeple açık bir pencere bulursunuz.Bu yanlışlıkla olmamıştır!Birisi evinizdedir, bu yüzden hazır olsanız iyi edersiniz.Sakın pencerenin yanlışlıkla açık olduğunu sanmayın.Açık pencereler = davetsiz misafir alarmı olduğundan, arkanızı sağlama aldığınızdan ve izlediğinizden emin olun.

6-Sakın duş almayın!Bazı nedenlerden dolayı, yıllar içinde insanlar hızlıca bir duş almak ve en tartışmalı anlarda yıkanmak istediler.NEDEN?Bunu kendinize yapmayın.Muhtemelen şampuanlanacaksınız (ve gözleriniz açıkça kapanacak, böylece neye dokunduğunuzu göremezsiniz) ve katilin baltasının sonuna dokunup şampuan olduğunu ve sonuna ulaştığınızı düşüneceksiniz.Tuhaf bir şey olmaya başlıyorsa, duş hakkında düşünmeyin bile.

7-Telefona cevap vermeyin.Siz ciddi misiniz?Daha önce hiç korku filmi izlemediniz mi?Çok iyi biliyorsunuz ki, o telefonu bir kez açtığınızda, sıradaki sizsiniz.Muhtemelen zaten resepsiyonu olmayan bir yerdesiniz, bu yüzden benim tavsiyeme kulak verin ve denemeyin bile.Sizin için telefon yoktur. Sadece kaçmaya hazır olduğunuzdan emin ol.

8-Hiçbir koşulda içeride kimsenin olmadığını bildiğiniz bir odadan gelen bir sesi araştırmayın.Kapıyı tıkamak için büyük bir şey bulun ve içeride ne varsa çıkamayacağından emin olun.Kimse sizin kahraman olmanıza ihtiyaç duymuyor.Kendinizi kurtarın ve merakınızı kaşımayın.

9-Asla yukarı çıkmayın. Bu açık bir kural gibi görünebilir, ancak sizi takip eden birisine sahip olduğunuzda unutmak kolaydır.Dışarıdan kolay çıkılamayan bir zemine dönmeden önce diğer tüm seçenekleri tükettiğinden emin olun.Bir pencereden atlamak kesinlikle size yardımcı olabilir, ancak her iki bacağınız da kırılmadığında kaçmak daha kolaydır.Yukarı çıkarsanız, inecek yumuşak bir şeyiniz olduğundan emin olun.

10-Son değil fakat sadece biriniz hayatta kalacaktır.Yani, eğer erkek arkadaşınızla oradaysanız, şanslısınız.Deneyimlerinizden,önce onun öleceğini biliyorsunuz.Diğer herkes, çok fazla konuşan kişi, çok güzel kız, duş alan kişi ve telefona cevap veren kişi,bittiler..Şimdiye kadar kurallara uyduysan, iyi olmalısın, ama unutma, daima bunu yapan sizden biri olmalıdır.

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *