Öğrenme tarzın nedir?

7 Öğrenme Tarzı

Şu anda 7 farklı öğrenme stili vardır ve ne kadar çabuk anlarsanız o kadar çabuk İngilizce konuşmayı öğrenmeye başlarsınız ve bunun dışında her şeyi daha hızlı bir şekilde öğrenirsiniz.Daha fazla bilgi emeceksiniz ve elde tutma süreniz de artacaktır.Kendi öğrenme tarzınızı anladıktan sonra, İngilizce Ninja öğretmenlerinizle konuşabilirsiniz ve onlar bilgileri size göre öğretecektir.

Görsel Öğrenme

Görsel öğrenenler resimleri, görüntüleri ve mekansal anlayışı kullanmayı tercih eder.Görsel öğrenenler nesneleri, planları ve sonuçları kolayca görselleştirebilirler.Ayrıca haritaları kullanmakta ve yol tariflerinde de iyidirler.Bu öğrenciler anlamalarına yardımcı olmak için video klipler ve filmler izlemeyi tercih edebilirler.

İşitsel Öğrenme

İşitsel öğrenenler bilgi saklamada ses ve müzik kullanmayı tercih ederler.Çoğu müzisyenin işitsel bir öğrenici olduğu ve işitsel öğrenicilerin çoğunun iyi bir ritim kulağı olduğu bellidir.Bu tür bir öğrenci, kritik bilgileri özümsemek ve saklamak için her zaman herhangi bir bilgiyi akılda kalıcı bir melodi veya şarkıya çevirebilir.

Sözel Öğrenme

Sözel öğrenenler, doğru kelimeleri kullanmaya odaklanarak konuşmayı, yazmayı ve okumayı tercih eder.Bu öğrenciler bulmaca çözmeyi çok severler ve büyük bir kelime hazinesine sahiptirler.Bazen sözel öğrenenlerin, bilgiyi işlemeye yardımcı olmak için kelimeleri veya kavramları yüksek sesle okuması gerekir.

Fiziksel Öğrenme

Fiziksel öğrenenler, ellerini kirletmeyi ve öğrenirken bedenlerini dahil etmeyi tercih ederler.Bu tür öğrenciler, spordan ve diğer açık hava etkinliklerinden hoşlanırlar.Bu insanlar, en iyi düşüncelerini almak için yürüyüşe çıkabilir ya da egzersiz yapabilir.

Mantıksal Öğrenme

Mantıksal öğrenenler, günümüzün matematikçileri, yazılım geliştiricileri ve bilim insanlarıdır.Mantık, muhakeme, inşa süreçleri ve sistemlerini severler.Bu mantıksal öğrenenler karmaşık sistemleri ve satranç gibi oyunları severler.Mantık, süreç ve büyük resim açıklandıktan sonra, mantıksal öğrenci zaten bir şey anlamıştır ve bir sonraki seviyeye kadar düşünme ve anlama becerisine sahiptir.

Sosyal Öğrenme

Sosyal öğrenenler büyük gruplarda çalışmayı seven ve diğer insanlarla birlikte olmaktan keyif alanlardır.Bu öğrenciler takım arkadaşlarından geri bildirim almaktan asla çekinmezler.Başkalarıyla beyin fırtınası yapmayı, takım sporları oynamayı ve dinleyicileri çok severler.

Yalnız Öğrenme

Yalnız öğrenenler, adından anlaşıldığı gibi yalnız çalışmayı severler.Her zaman değil, ama bu öğrenme yöntemi daha çok içe dönük insanlar içindir.Onlar, yalnızca görevleri yerine getirmeyi seçen ve yapmayı tercih eden bağımsız düşünürlerdir.Her zaman yalnız çalışmayı seven birini tanıyorsanız, en iyi sihirlerini bu şekilde yaptıkları için kendi işlerini yapmalarını öneririm.

 

Want to test your learning style? English Ninjas tutors are on call 24/7 to help you understand your learning style and become a fluent English speaker. Click here and get started today! 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *